Nový motor BOSCH Performance SX Smart System

Bosch predstavil svoj prvý ľahký motor pre elektrobicykle, Performance Line SX, ktorý ponúka výkon 600 W a krútiaci moment 55 Nm pri hmotnosti len 2 kg. Spolu s týmto motorom uviedli na trh aj novú batériu CompactTube 400 s kapacitou 400 Wh a hmotnosťou 2 kg, a prídavný akumulátor PowerMore 250, ktorý zvyšuje celkovú kapacitu batérie o 250 Wh. Táto kombinácia umožňuje dlhšie výjazdy s vyšším výkonom a dojazdom.motor-bosch-performance-sx-m

 

Motor je možné prispôsobiť terénu a individuálnym potrebám jazdca prostredníctvom aplikácie eBike Flow, ktorá umožňuje meniť nastavenia podpory, dynamiky, maximálneho krútiaceho momentu a rýchlosti podpory. Sú k dispozícii štyri režimy jazdy - Eco, Tour, eMTB a Turbo, pričom každý z nich ponúka rozdielne úrovne podpory a dynamiky. Motor sa vyznačuje prirodzeným a predvídateľným správaním, čo zlepšuje celkový zážitok z jazdy.

 

Výnimočnou vlastnosťou motora je funkcia Extended Boost, ktorá je dostupná v móde eMTB a umožňuje ľahšie prekonávanie technických úsekov s krátkodobým zvýšením podpory pri ľahkom pohupnutí sa na pedáloch.

performance-sx-bike 

Motor Bosch Performance Line SX prináša vysoký výkon a umožňuje dosiahnuť výškové metre nad 1 000 na jedno nabitie, pričom s prídavným akumulátorom PowerMore 250 je možné dosiahnuť viac ako 1 500 výškových metrov. Výrobca deklaruje tichší chod oproti predchodcovi Performance CX, čo dosiahli novými tesneniami na oske motora. Nové SX ponúka výnimočný výkon a Extended Boost k tomu prispieva nemalou mierou v členitom teréne.

 

Bosch Performance Line SX tak predstavuje významný pokrok v oblasti ľahkých elektrobicyklov, ponúkajúc vysoký výkon, flexibilitu a prispôsobivosť potrebám rôznych typov jazdcov.

 

 Technické data

technicke-parametre-bosch-performance-sx