Objavte svet bez obmedzení: Elektrobicykle, ktoré vás dostanú ďalej, rýchlejšie a s väčšou radosťou! Teraz za bezkonkurenčné ceny do vypredania zásob.

Ako zvoliť správnu veľkosť rámu bicykla

Pod veľkosťou bicykla sa rozumie dĺžka jeho sedlovej rámovej trubky. Uvádza sa v palcoch, centimetroch, alebo ako označenie S, M, L, XL, XXL.
Základným parametrom je výška postavy jazdca. Individuálne prispôsobenie je potom možné správnou voľbou sedlovky a predstavca.
Vhodnú veľkosť rámu bicykla uvádzame pri konkrétnom bicykli priamo pod obrázkom, kde je uvedená aj výška postavy na ktorú je daná veľkosť vhodná.

spravna-velkost-ramu

Vyššie uvedená možnosť zvolenia si správnej veľkosti rámu bicykla je adresnejšia a je uvádzaná pre daný typ a značku bicykla. Preto je vhodnejšie sa riadiť týmto doporučením. Ak je vaša výška postavy na rozhraní dvoch veľkostí, prikloňte sa k väčšej veľkosti. Vplyv na správnu veľkosť rámu má aj vaša postava, konkrétne dĺžka nôh. Ako si vyplčítam presnejšie veľkosť rámu nájdte v tomto návode.

Všeobecné veľkostné tabuľky pre horské pánske, krosové, fitnes, mestské  a cestné bicykle

vseobecne-velkosti-bicyklov-doporucenia 


Bicykle GHOST majú špecifickú geometriu rámov, preto sa odporúčajú iné veľkostné hodnoty ako vo všeobecnosti platia pre ostatné značky bicyklov.

Na presnejšie určenie vhodnej veľkosti rámu GHOST ... čítaj ďalej


 

Bicykle MERIDA majú rovnako špecifickú geometriu rámov pre jednotlivé kategórie bicyklov ako všetci výrobcovia. Každá kategória je určená pre iný spôsob využitia a preto je aj geometria rámu odlišná. Pre jednotlivé kategórie sú určené práve veľkostné tabuľky, kde si podľa výšky ... čítaj ďalej

 


Detské bicykle

Pri detských bicykloch sa všeobecne riadime veľkosťou kolies prípadne výškou postavy.

detske-bicykle-velkosti

Pre uľahčenie výberu správneho bicykla je v popise produktu uvedená vhodnosť použitia daného bicykla pre vek a výšku dieťaťa.

spravna-velkost-ramu-detske

Údaje uvedené v tabuľkách sú len orientačné. Každá značka bicyklov má inú geometriu rámov, preto sa o vhodnej veľkosti vopred poraďte na našej hotline podpore alebo mailom na info@bicykle.eu .


Maximálne hmotnostné zaťaženie bicyklov

zatazenie-bicyklov