Svetlo FENIX BC30R 1800 lumenov

Kód: 20190
Novinka
Značka: FENIX
€129,90
Skladom

Detailné informácie

Podrobný popis

Svetlo FENIX BC30R 1800 lumenov

 • Dve silné LED diódy Cree XM-L2 U2 s teplejším odtieňom svetla
 • Informačný OLED displej
 • Môže byť použité aj ako ručná baterka
 • Šesť režimov výkonu vrátane blikania
 • Nabíjanie cez micro-USB
 • Dosvit 161 m

Svetelný tok je až 1800 lúmenov a dosvieti do vzdialenosti 161 metrov. Na napájanie slúži interný Li-ion akumulátor s kapacitou 5200 mAh / 3,7V, ktorý sa nabíja cez micro USB konektor priamo vo svietidle. Zdrojom svetla sú dve moderné diódy Cree XM-L2 U2 s teplejšou neutrálnou bielou. Výhodou tohto odtieňa svetla je prirodzenejšie a kontrastnejšie vykresľovanie farieb v teréne. Baterka využíva osvedčenú svetelnú technológiu dvojsmerového lúča. Hlavný kužeľ svetla je vytvorený špeciálne navrhnutou optikou a osvetľuje do vzdialenosti, zatiaľ čo sekundárny široký kužeľ je upravený optickým prvkom tvarovaným tak, že svetlo smerujúce hore sa láme nadol k zemi. To vytvára kužeľ, ktorý nepretržite osvetľuje celý priestor pred bicyklom – dokonca aj na miestach, ktoré bežné svetlá na bicykel neosvietia.

Vylepšení sa dočkal aj vzdialený káblový spínač, teraz je ním možné svetlo zapnúť, vypnúť aj prepínať medzi jednotlivými režimami výkonu. Nový držiak na riadidlá je charakterizovaný nižšou hmotnosťou a rýchlejšou montážou bez použitia nástrojov. Držiak umožňuje rýchle odstránenie svietidla tak, aby mohlo byť použité aj ako vysoko výkonná ručná baterka. Držiak môže byť použitý na všetkých riadidlách s priemerom 22 až 35 milimetrov.

K dispozícii je celkom šesť digitálne regulovaných režimov výkonu vrátane varovného blikania. Na cyklosvietidle sa nachádza aj informačný OLED displej, ktorý zobrazuje stav nabitia akumulátora, zvolený režim a zostávajúcu dobu svietenia. Cyklistické osvetlenie Fenix BC30R vám ponúka vysoko kvalitné osvetlenie pre nočné tréningy, pravidelné dochádzanie aj vytrvalostné preteky.

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba svietenia na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú merané v súlade s normou ANSI/NEMA FL 1-2009 Flashlight Basic Performance Standard.

ANSI / NEMA FL 1 Nízky Stredný Vysoký Turbo Burst Varovné blikanie Dosvit Intenzita Nárazu-
vzdornosť
Dĺžka Priemer Reflektor Váha
Výkon (lúmeny) 50 150 400 1 000 1 800 150 161 m 6 480 cd 1 m 114 mm 50,5 mm 31,8 mm 222 g (vrátane batérií)
Výdrž (hodiny) 36 16,2 7,3 2,6 - -

Parametre

 • Dve výkonné LED diódy Cree XM-L2 U2 s neutrálnym odtieňom svetla a životnosťou 50000 hodín.
   
 • Časy výdrže sú merané s interným nabíjacím li-ion akumulátorom s kapacitou 5200 mAh / 3,7 V.
   
 • Nabíjanie cez konektor micro-USB, maximálne napájacie napätie 5 V.
   
 • Doba nabíjania cca 5 hodín pri plne vybitom akumulátore, môže sa líšiť podľa sily použitej nabíjačky (odporúča sa 1500 mA a viac).
   
 • Informačný OLED displej s indikáciou nabíjania a zostávajúcou dobou svietenia pre daný režim
   
 • Elektronika s digitálnym konštantným riadením výkonu.
   
 • Špeciálne tvarovaná optika vytvára svetelný kužeľ, ktorý kombinuje širokú škálu periférneho osvetlenia.
   
 • Svietidlo sa do držiaka prichytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť.
   
 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na bicykel s jednoduchým a spoľahlivým nastavením smeru svietenia.
   
 • Telo svietidla je vyrobené z hliníkovej zliatiny.
   
 • Diaľkový káblový vypínač (odnímateľný) je dodávaný s baterkou a slúži na zmenu režimov a aktiváciu najsilnejšieho režimu BURST.
   
 • Baterka má pamäť a vždy sa zapína v poslednom predvolenom režime (nie v režime blikania).
   
 • Ochrana proti prehriatiu – ak sa svietidlo ohrieva nad bezpečný limit, automaticky prepne na nižšiu úroveň výkonu.
   
 • Obsah balenia: integrovaná batéria, držiak riadidiel s rozperami, diaľkový spínač, USB kábel.
   
 • Môžete si tiež kúpiť sieťový adaptér USB a USB adaptér do auta.

Použitie svietidla FENIX BC30R 1800 lumenov

Stlačením horného tlačidla, keď je lampa vypnutá, sa na displeji zobrazí štvordielny indikátor nabitia batérie.

Baterka sa zapína a vypína stlačením horného tlačidla na 1 sekundu. Hneď ako svieti kontrolka, režimy osvetlenia sa prepínajú tlačidlami plus a mínus, blikajúci režim sa aktivuje dvojitým stlačením horného tlačidla. Na displeji sa zobrazí číslo zvoleného režimu a zostávajúci čas svietenia. Doba svietenia vo vysokom režime sa aktualizuje raz za minútu, v nižších režimoch sa aktualizuje každých 5 minút.

Baterku je možné úplne ovládať káblovým spínačom. Pripojte káblový spínač do micro USB vstupu na spodnej strane svietidla. Zdierka je opatrená gumovou krytkou, ktorú pred zasunutím konektora odklopte. Pomocou suchého zipsu na spínači ho pripevnite na zvolenom mieste na riadidlá. Svetlo možno zapnúť a vypnúť stlačením tlačidla so symbolom štvorca asi pol sekundy. Stlačením tohto tlačidla môžete cyklicky prepínať režimy osvetlenia (okrem zábleskového režimu). Podržaním tlačidla so symbolom blesku sa aktivuje režim BURST až na 20 sekúnd (pri súčasnom držaní tlačidla) alebo najvyšší dostupný režim. Režim BURST sa môže aktivovať aj vtedy, keď je lampa vypnutá.

Ak zostávajúci čas osvetlenia klesne pod 30 minút, horné tlačidlo začne blikať červeno. Baterka potom automaticky prepne na režimy nižšej spotreby energie, aby sa zaistila čo najdlhšia životnosť. Ak je akumulátor kriticky vybitý, tak dôjde k prepnutiu do zábleskového režimu. V takom prípade odporúčame baterku čo najskôr nabiť, aby nedošlo k vypnutiu ochrannej elektroniky zabudovanej v akumulátoroch a tým pádom k zhasnutiu.

Nabíjanie

 • Odklopte gumovú krytku micro USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla ho zapojte do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Akákoľvek nabíjačka pre mobilný telefón s konektorom micro USB môže byť na nabíjanie použitá tiež.
   
 • Po pripojení sa svietidlo začne nabíjať. Na displeji sa zobrazí stav nabitia batérie a zelené tlačidlo bliká.
   
 • Počas nabíjania bude k dispozícii iba najnižší režim 50 lúmenov.
   
 • Keď je batéria úplne nabitá, zelené tlačidlo sa rozsvieti a nebliká. Doba nabíjania je približne 5 hodín.
   
 • Použité batérie Li-ion netrpia pamäťovým efektom, takže lampa sa môže kedykoľvek nabíjať.

Dodatočné parametre

Kategória: Predné svetlá
Zdroj svetla: integrované batérie
Doba blikania: neuvádza sa
Doba svietenia: nízky-16,1 hod., strený-7,2 hod., vysoký-2,4 hod.
Režim svietenia: svietenie, blikanie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: